Monday, March 21, 2011

Kuidas elu keeruliseks teha

Aegajalt Saksamaal elades tekib mul tahtmatult tunne, et inimestel siin on hoopis rohkem vaba aega kui Eestis, aga et seda tunnet ei tekiks, et midagi pole teha, on igasugu toredaid bürokraatlikke trikke välja mõeldud.

Näiteks tahtsin ma plastikpudeleid poodi tagastada. Saksamaal ju ka pandisüsteem. Kuna ma enamasti teen sisseoste Aldis, siis seadsingi sammud kõige pealt sinna. Suur oli minu üllatus, kui pooli pakenditest automaat vastu ei võtnud. Nimelt selgus, et kuigi pandimärk on sama, on poodidel lepingud teatud tootjatega. Nojah, toppisin siis jäägid tagasi kotti ning teisele katsele Rewe`sse. Seal oli mul rohkem õnne, aga ikkagi pani mõtlema, kas see süsteem ikka peab nii tobedalt komplitseeritud olema…

Või näiteks minu lõputöö. Ma ei ole endiselt oma uuringutega algust teha saanud, sest peale ca kuuajalist ootamist sain lõpuks eetikakomisjonilt vastuse. Nende parandusettepanekud pidin kõige pealt läbi arutama oma esimese juhendajaga, seejärel teise juhendajaga. Tänase seisuga peaks asi nii kaugel olema, et uus avaldus sai sisse antud. Ja isegi kui nüüd lähiajal uus vastus – loodetavasti positiivne – saabub, siis ei ole kadalipp veel läbitud. Pean oma uuringuprotokolli esitama veel teisele komisjonile ja jälle ootama. No common, ega see magister nüüd nii peen värk ka pole?!

Bussiliiklusest ma üldse ei räägi. Iga aasta 12. detsembril toimub sõiduplaanides muudatus ja iga aastaga on uuendused hullemad. Et õhtuti bussiga koju saada, olen sunnitud ümber istuma. Kala on aga selles, et buss, millele ma ümber istuma peaksin, alati ei ootagi. Täna seadsin siis sammud linna infokeskusesse ja kurtsin oma muret. Mulle teatati, et tegelikult see teine buss on kohustatud ootama! Nii palju siis reeglite järgmisest :D vaevalt et olukord minu kaebusest paremaks läheb, aga minu tuju läks küll paremaks :=)

Ja õnneks on ka ilmad superilusad – päeval saan juba täiesti mõnusasti end aiatooli sisse seada ning päikeselaigus kohvi nautida ning raamatut lugeda. Varsti-varsti peaks grillimishooajaga algust tegema!

Eelmisel kolmapäeval käisin Saraga sushit söömas. Marburgis on avatud uus sushi restoran. Täitsa vahva oli. Erinevad sushid sõidavad lindil ja kui üks taldrikutäis söödud, siis saad kohe järgmise välja valida ja nina ette tõsta. Hiljem maksad vastavalt taldrikute hulgale. Hoolimata faktist, et kokad on tegelikult korealased ja lahkudes saad kingiks hiina õnneküpsise, on koht täitsa tore. Eks minule kui sushivõhikule polegi kõik need pisiasjad nii häirivad :=)

Ilusat kevade algust!

No comments:

Post a Comment