Saturday, April 2, 2011

Tegusad ajad

Eelmisel nädalal sain eetikakomisjonilt lõpuks ometi positiivse vastuse ja uuringud võisid alata! Tänu minu üliagaratele kursakaaslastele Verenale ja Michaelile olen ka mina juba katsealuste rekruteerimisega täies hoos. Õnneks on Michael natuke vanem ja seega ka tema sõpruskond nii 40ndates. Ta organiseeris tänaseks ntks 6 inimest oma sõpruskonnast, mis on minu jaoks väga suureks abiks, sest ühtekokku on mul vaja leida 62 katsealust, seega rõõmustan iga vabatahtliku üle. Isegi kui see tähendab laupäevi laboris.

Eelmisel nädalavahetusel sõitsin Berliini. Ma lihtsalt armastan seda linna. Berliin on nii inspireeriv. Võrreldes Londoniga on Berliinis palju rohkem õhku ja ruumi. Terves linnas valitseb mõnus sõbralik atmosfäär. Minu lemmikpaikadeks seal on Kastanienalle, Oranienburgerstrasse, Warschauer strasse, Kreuzberg. Nendes piirkondades on mõnusad poed, lahedad kohvikud ja chillid baarid. Ka hindade osas on Berliin väga soodne. Näiteks saab Kreuzbergil kokteile juua 3,5€ eest! Tavaline hind Marburgis jääb pigem 5-6€ kanti. Berliinis saab üldse väga palju toredaid asju ette võtta ilma paksu rahakotti omamata. Näiteks on igal pühapäeval Mauerparkis tasuta karaoke. Inimesed tulevad lihtsalt kohale, võtavad piknikulinad ja söögi-joogi kaasa ning naudivad elu ja elavad kaasa julgetele, kes laulda tahavad. Ja isegi kui artist väga viisi ei pea, siis publik välja ei vilista.

http://www.mauerpark.info/kultur/mauerparkkaraoke/

Või näiteks on väga mõnus lihtsalt end Spree kaldal päikeselaiku istuma seada ja raamatut lugeda.Shoppamiseks on Kastanienalleel on väga palju ägedaid poode, butiike. Hinnad on seal muidugi krõbedamad kui tavapoodides, aga riided on väga lahedad. Ideede kogumiseks seega suurepärane võimalus. Üldse on tänavapilt Berliinis väga mitmekülgne ja stiilne. Eks Berliin ole muidugi rahvaste meka ka. Marburgis on olukord märksa igavam. Mis mulle aga silma on jäänud, on see, et saksa tüdrukute seas on väga populaarne Picard`i käekotid. Üks kott maksab ca 40€ ja minu meelest suht kole:D

http://www.taschenkaufhaus.de/index.php?314&tt_products=4419&tt_products_size=1343&tt_products_color=15359Rääkides erinevate rahvuste riietumisstiilidest, juhtis mu prantsuse sõbranna Anne-Laure tähelepanu huvitavale faktile. Nimelt prantsuse naised riietuvad ja meigivad kallilt, aga eesmärk on jätta tagasihoidlik, loomulik “straight out of bed” mulje. Seevastu itaalia naised riietuvad samuti kallilt, aga eelistavad kõigile oma firmamärke eksponeerida (suured D&G pandlad etc) ja meik on ka pigem silmatorkav. Saksa naised riietuvad pigem soodsalt ja mugavalt, kuid minu jaoks pigem unisex ja suhtkoht üksluine.

Sel nädalal käisin Marburgis kaltsukas ja leidsin endale uue seeliku 5€ eest. Natuke peab veel suve ootama, aga varsti-varsti saan teda juba kanda :PMinu Berliini reisi haripunktiks justkui kirsiks tordi peal oli Katie Melua kontsert. Ma olen juba aastaid tema loomingut hinnanud, aga laivis oli see kaunis gruusia päritolu lauljanna veelgi suurepärasem. Katie`l on võrratult hea hääl ja kuigi ma istusin suhtkoht lavast eemal tuli mul kananahk ihule juba esimese laulu ajal.
Minu uus lemmik on Red Balloons

http://www.youtube.com/watch?v=jbiL3TxHlHgKa minu viimane kinoelamus oli väga meeldiv. Nimelt käisin vaatamas filmi “Biutiful” Javier Bardemiga peaosas. Film puudutab väga elulisi teemasid ja on mõtlemapanev.

Ma ei taha teid ,koduseid, küll kadedaks teha, kuid soovin oma rõõmu ilusa ilma pärast jagada. Marburgis on juba ca teist nädalat suurepärane ilm olnud ja see väike tudengilinn on justkui õide puhkenud. Rahvas on tänavatel, tudengid chillivad jõe ääres. Andrea tuli mulle eelmisel reedel päevaks külla ja ta lihtsalt armus Marburgi. Päeva lõppedes teatas ta mulle, et vist oli hea, et ma alles nüüd Marburgi tulin, muidu oleksin kogu oma õpingute aja kahetsenud, et ma Marburgi asemel Fuldas tudeerin.Teisipäeval chillisime Agnieszkaga tema rõdul, mul oli seljas vaid lühike seelik ja top.

Eile tegime ametlikult algust grillihooajaga. Nimelt oli Veerlel neljapäeval sünnipäev ja eile istusime terve õhtu väljas, grillisime ja mängisime Singsterit. Singster on saksas väga populaarne karaoke programm. Isegi mina, kes tavaliselt kunagi ei laula, võtsin osa. Laulsin muidugi kõvasti ja valesti, aga nalja oli nabani.Ilusat päikeselist nädalavahetust!!!!!!!!!!!

2 comments:

  1. Tänks, õeke! Teie Saksa neiud kannavad ilmselt Picardi kõige koledamaid variante. Minu mõlemad valged nahast kotid on Picardid ja igati vinks-vonks : )

    ReplyDelete
  2. :D ups, seda ma ei teadnudki

    ReplyDelete