Sunday, December 13, 2009

Vaheaeg on käes!

Oma suureks üllatuseks avastasin, et blogisissekanne, mille nädal aega tagasi valmis olin kirjutanud, ei olnudki veebi jõudnud :( Nüüd siis kahe viimase nädala sündmustest kokkuvõtlikult.
1. Kool
Teisel ja kolmandal nädalal lisandusid biostatistika ja elektromüograafia kõrvale järgmised ained: Problemorientiertes Lernen (probleemikeskne õpe), Anesteesia, Neuroloogia, Teadustöö alused (Wissenschaftliches Arbeiten), Literatur Recherche, Messtechnik.
Keeleliselt on vahepeal ikka üksjagu pusimist, sest isegi kui loeng on arusaadav, vajab saksa keeles konspekteerimine siiski veel harjutamist. 3 nädala jooksul pidin esitama ühe grupitöö ja kaks ettekannet , mis kokkuvõttes täitsa kenasti läksid.
Õppejõud on täitsa muhedad. Teadustöö alustes oli õppejõuks paras frukt. Tüüp on kergelt sarkastiline ja eneseirooniline. Õpetas suhtkoht kriitiliselt suhtuma uuringutesse ja nende kohta kirjutatud kommentaaridesse. Suurte kongresside kohta leiab ta, et meditsiiniga pole seal midagi pistmist. Üks huvitav teema, mida käsitlesime oli puukborellioosivastase ravim. Nimelt olevat keegi selle leiutanud, aga tänu valele kriitikale, ei jõudnud ravim kunagi turule…
Teises aines tõi ortopeedist õppejõud meie viimasel päeval ise küpsetatud jõuluküpsiseid :) ja patsientide haiguslugude sekka mainis, et naised ei peaks tingimata arsti vastuvõtul stringe kandma :D
Ained olid huvitavad, aga kohati on tobe see, et osad õppejõud eeldavad, et mei l on ülihead teadmised haigustest. Need, kes bakalaureuse Marburgis läbisid, on eelisseisundis, sest neil oli õppekavas palju arstiteaduskonna aineid, aga samas leian, et füsioterapeut ei pea omama põhjalikke teadmisi näiteks eesnäärme kasvajatest.
MInu üllatuseks on saksa arstide teadmised füsiodest ja nende tööst veelgi puudulikumad kui Eestis. Eriti paistab see silma kuulates loenguid arstidelt, kes tihti ütlevad, et neil pole erilist aimu, milles meie töö seisneb ja miks meile üldse magistrit vaja on :S Ajab ikka närvi küll. Siiski oli kihvt sonograafia praktikum, kus ultraheliga saime näha suuri kaelaartereid ja jälgida verevoolu neis. Olin vabatahtlik katsealune ja seega võin rahus edasi elada, sest minu unearter ja tunnistati ateroskleroosivabaks - seega terveteks :)
Praegune 3nädalane blokk oli kokkuvõttes lühem, kui olin arvanud, sest seoses manuaalteraapia õppejõu haigestumisega lükkus kogu 9x1,5 h õpet veebruaris toimuvasse 3. Blokki. Mis tähendas seda, et blokk lõppes juba kolmapäeval ja nüüd on mul vaheaeg kuni 11.jaanuarini! Jippi! Aga teisest küljest veebruaris veedan siis arvatavasti kõik koolipäevad 8st 18ni Kliinikumis.
Kuigi esimene eksam ootab mind arvatavasti (info eksamite kohta veel puudub!) veebruari keskel, peaksin juba praegu oma konspekte dešifreerida üritama.
2. Meelelahutus
Kolmapäeval, 2.detsembril oli järjekordne kinoõhtu, seekord filmiks “Gomorrha”. Suve lõpus jooksis see ka vist Sõpruses. Film oli huvitav, aga no saksakeelne imeliku itaalia aktsendiga pealelugemine oleks olemata võinud olla. Eelmisel teisipäeval käisin aga Dana`ga „Kõrbelille“ vaatamas. Ma ei teagi, kes see Eestis jooksnud on, igatahes raamatut eesti keeles lugesin ma ca 5-6 aastat tagasi. Päris hea film, kuigi kohati väga ameerikalik.
Neljapäevased salsatunnid meeldivad mulle üha enam. Õpime nii palju erinevaid sammukombinatsioone ja pöördeid. Kui ma vaid neid kõiki meeles suudaks pidada. Tore on ka see, et poised, kes edasijõudnute kursusel on, omavad head rütmitunnet, nii on kohe mõnus tantsida. Kahjuks sel nädalal salsasse ei jõudnud, sest sõitsin Flo juurde Braunschweigi. Sain põneva elamuse osaliseks. Nimelt on paljude saksa ülikoolide juures traditsioon, et suures audikas näidatakse 1944.aastast pärit filmi „Feuerzangbowle“. Youtubes on palju lõike sellest, üks näiteks selline http://www.youtube.com/watch?v=qnXCZK3JQ88
Ma võrdleks seda filmi veidi meie „Kevadega“. Nii nagu Kevadet nii teavad kõik ka selle filmi sisu. Eriliseks teeb filmivaatamise see, et tudengid võtavad kaasa filmile omase atribuutika (taskulamp, küünlad, säraküünlad, äratuskell), mida vastavalt filmitseenile paralleelselt rakendatakse. Ja muidugi on kohustuslik kaasa võtta hõõgveini. Nii vinnasime meiegi 1,9l termose kuuma hõõgveiniga audikasse. Mulle tundus see mõte esmapilgul koomiline, aga kohale jõudes avastasin, et oleks olnud veider, seda mitte teha :D

3. Reisimine
Eelmine nädalavahetus möödus suures osas Deutsche Bahn`is.
Reedel kiire jõuluturutuur Frankfurdi vanalinnas ja seejärel teatriõhtu. Lindsay, Magda ja kahe kreeka tüdrukuga käisime Frankfurdi Schauspielhaus`is vaatamas Anton Tšehhovi raamatul põhinevat “Kolm õde”. Ma olin kartsin, et äkki 3tunnine draama oli vale valik tegemaks tutvust saksa teatrikunstiga. Mu kõhklused olid asjatud. Näitlejad rääkisid väga selge diktsiooniga ja olid väga tasemel. Nii et igati kihvt kogemus.
Laupäeva märksõnaks oli Darmstadt. Ilm linnaekskursiooniks oli täiesti vale – terve päeva sadas vihma ja oli külm. Sealne jõuluturg oli suurem ja uhkem kui Marburgis, kuid ülejäänud linn oli suhtkoht kole. Koju jõudes olin läbi külmunud. Lippasin kohe kuuma duši alla ja seejärel gripitee sisse ja teki alla. Õnneks pühapäeva hommikul oli enesetunne juba parem, niisiis reis Heidelbergi jäi jõusse. See tripp oli organiseeritud sakslastest tuutorite poolt. Kahjuks on suure grupiga ringi rändamine alati aeganõudvam kui omapäi, seega peale lossikülastuse ja 2tunnise linnaekskursiooni paljuks muuks aega ei jäänudki. Millalgi kevadel plaanin kindlasti uuesti linna avastama minna, aga siis juba omal käel.
4. Weihnachtsmarkt
Jõuluaja põhiliseks märksõnaks on Saksamaal „Weihnachtsmarkt“. Kindlasti tuleb vähemalt korra sõpradega jõuluturul kokku saada ja hõõgveini juua. Mina olen selles osas väga usin olnud. Siiani olen külastanud jõuluturge järgmistes linnades: Marburg, Darmstadt, Heidelberg, Frankfurt, Braunschweig. Hetkel on kõige šikima mulje jätnud Braunschweigi WM. Marburgis tegime kursajõulupeo hõõgveinileti ääres Paraku enamikul kordadest on ilm olnud vägagi vihmane, aga sellest hoolimata on rahvast turgudel murdu. Lisaks hõõgveinile on võimalik osta mitmeid erinevaid alkohoolseid ja alkoholivabu kuumi jooke, sinna kõrvale grillvorsti saia vahel, praetud mandleid, pannkooke jne jne. Ehk siis praktiliselt kõike, mida hing ihaldab.
5. Kas talv ka millalgi tuleb?
Siiani on ilm olnud Marburgis ja lähiümbruses pigem kevadsügisene kui talvine. Vihma on sadanud vist küll vähemalt pooltel päevadel viimase kuu jooksul. Täna tundub, et lõpuks ometi on lootust vähe kargemale ilmale. Teel Braunschweigist Kasselisse oli Autobahni ääres juba lundki näha :) Hetkel istun Kasseli rongijaama BurgerKingis ja teen aega parajaks rongini, mis mind tagasi Marburgi sõidutab. Plaan on veeta üks nädal veel Marburgis. Pidada maha mõned jõulupeod, sooritada jõulušopingud ja loodetavasti , kui ilm lubab, meisterdada selle talve esimesed lumememmed:)

Ps! Eile õhtul segasin kokku piparkoogitaigna ja täna küpsetasime piparkooke. Abivahendid olid kõik käepärased: tainarulliks šampusepudel, piparkoogivormideks erineva kujuga pitsiklaasid, aga lõpptulemus oli sellegi poolest maitsev. Kuigi konsistents jäi tiba vedel ja päris piparkookideni on veel arenguruumi..nojah, kõige tähtsam on ju idée ;)

Mõnusat 3. Adventi!

1 comment: