Thursday, February 25, 2010

Muutuste aeg

Päevad on jälle nii kärmelt möödunud, seega viimane aeg vahepealsed muljed üles täheldada. Kui ma reisilt naasin, oli ilm Marburgis veel vägagi talvine, kuid iga päevaga on läinud soojemaks (täna päeval näitas termomeeter juba +9 kraadi!) ja lumigi on enamuses läinund. Ilm veel superilus ei ole, aegajalt tuleb vastikut padukat ja tuul on tugev, ka Marburgi läbiv jõgi nimega Lahn ajab täiega üle kallaste. Aga siiski esimesed tõelised märgid kevadest!

Kevade saabumine tähendab paraku ühtlasi ka esimese semestri lõppu (nojah, kuigi mitte minu jaoks) ja seega ka üheks semestriks tulnud erasmuslaste lahkumist, mis omakorda tähendab terve hulga lahkumispidusid. Pidude meeleolu on muutunud ülevast melanhoolseks, aga eks see ole paratamatus. Õnneks minu lähedasemad sõbrad jäävad kõik vähemalt pooleks aastaks veel :) Kriburadapidi hakkavad kohale jõudma uued välistundengid. Minu kodukorrusele on sisse kolinud 2 uut ameeriklast - tunduvad toredad, aga suhelda suudavad vaid inglise keeles :D

Peale ilma- ja erasmuseelu muutuste on muutused toimunud ka minu elurütmis. Kui veel eelmisel nädalal sain põõnata täpselt nii palju, kui hing ihkas ja õppematerjalidesse süvenesin südametunnistuse järgi, siis sellel nädalal on ülikool täie hooga käima läinud. Teise bloki nimi on Evaluation II ehk Hindamine II. Selle raames on mul esimese 4 koolipäeva jooksul olnud 3 erinevat ainet: Anestesioloogia, Biostatistika II, Manuaalteraapia.
Esimene neist - Anästhesie - on siiani kõige positiivsema mulje jätnud. Mul on olnud 2 päeva praktikume (7in grupis), mille raames mängisime mitmeid kordi läbi ja kordasime üle elustamist (basic life support). Tegime tutvust ka proffesionaalse esmaabiga (advanced life support). Sain näppida parameedikute kotti, kasutada larüngoskoopi ja paigaldada nukule hingamisteedesse toru, kasutada päris elektrišoki aparaati - ühesõnaga super! Praksid toimusid mõnusalt vabas õhkkonnas: alati võis kõike küsida, õppejõud-meedikud pakkusid kohvi ja šokolaadi ning viskasid nalja. Eks nad olid meie aktiivse osavõtuga väga rahul. Medtudengid olevat palju arrogantsemad ja tegevat vaid hädavajalikku. Ilmselt tänu sellele oli üks arstidest nõus mind märtsis kaasa võtma südameopile!!! Viis tundi oppi jälgida saab olema kindlasti paras katsumus, aga megapõnev!

Ka Manuaalteraapia kõlab põnevalt. Paraku siiani on olnud vaid sissejuhatav loeng ja sellejärgselt saime kätte grupitöö teemad ning seminari ajal saime alustada omapäi presentatsioonide ettevalmistamisega. Minu ja Michaeli teemaks on lülisamba nimmeosa manuaalteraapia tõenduspõhisus. Kaks päeva oleme artikleid taga ajanud ja nüüd tahavad need läbitöötamist. Eks see teaduse tegemine vist nii algabki. Õppejõuks on füsiode programmijuht. Olekult meenutab kangesti Priit Eelmäed - a la ...suuga teen suure linna...

Kolmandaks aineks on Biostatistika. Juba esimene osa oli paras pähkel ja aina hullemaks läheb. Sellest ainest läbi närimiseks tuleb küll kõvasti vaeva näha!

Nädal tagasi esmaspäeval, 15.02 sõitsime Erasmuse seltskonnaga päevaks Kölni Saksamaa karnevalipidustusi kaema. Saksamaa lääneosas tähistakse vastlaid (Fasching) ja paastuaja algust neljpäevast kolmapäevani kestva karnevalipidustustega. Esmaspäeva kutsutakse Rosenmontag`iks ja sel päeval liigub läbi linna pikk karnevalirongkäik (kestab vist vähemalt 5-6h). Nii rongkäigus osalejad kui pealtvaatajad on kostümeeritud (muidugi võrreldes Las Palmase karnevaliga peab oluliselt rohkem riideid selga toppima), esimesed viskavad rahva sekka maiustusi (komme, šokolaaditahvleid, popcorni pakikesi..) ja lilli. Pealtvaatajad tipsutavad juba hommikust saati ja peale rongkäiku suundutakse edasi pubidesse. Mina jõudsin Kölni poole ühe paiku. Peale paart tundi rongkäigu vaatamist sain kokku Carinaga (tegime koos Erasmust Las Palmases) ja pärastlõuna veetsin tema sõpradega koos karnevali tähistades. Õhtul jälle rongiga tagasi. Deutsche Bahn pakub aegajalt vägagi soodsaid reisimivõimalus, eriti gruppidele - oma 6h`se rongisõidu eest (edasi-tagasi) maksin vaid 7€.

Eelmisel nädalal poes söögivarusid täiendamas käies sain õnneliku õppetunni, et ka Saksas tuleb ostutšeki sisu kontrollida kassas. Nimelt juhtus minuga nii, et kassapidaja oli minu 4 väikese coca pudeli asemel läbi löönud 4 sixpaki hinna, ehk siis maksin enesele teadmata 4 pudeli asemel 24 pudeli eest. Viga märkasin alles järgmisel päeval. Kuigi ma olin suhteliselt skeptiline, kas mul õnnestub raha tagasi saada, otsustasin siiski Lidl`sse tagasi minna. Ja mul vedas! Poeboss sai ise ka aru, et vaevalt ma nii palju cocat ostsin ja nii ma oma raha tagasi saingi! Ikka tõeline vedamine!

Tervisega mul nii palju hetkel vedanud ei ole. Ilmselt äkilisest ilma soojenemisest tingituna on ka kõik viirused ja bakterid rõõmsalt paljunema hakanud ning minul õnnestus teisipäeva õhtul tõbiseks jääda. Haiged on nii mitmedki teised minu tutvusringkonnas, aga see mind ei lohuta, sest mul on kohaloleku kohustus absoluutselt igas aines :( Alates teisipäeva õhtust olen end kõikvõimalike ravimite ja teedega turgutanud, hakkab juba looma, aga päris terve veel siiski ei ole, aga lootus peatsele kaunile kevadele annab jõudu :)

Ärge külmetage! Kirjutage mulle!

No comments:

Post a Comment