Sunday, May 2, 2010

Kevadisi muljeid
Seda sissekannet kirjutades istun tegelikult juba emme-issi kodus Viimsis, aga lühidalt üritan viimaste nädalate Saksa sündmused kirja panna.
Eelmine sissekanne lõppes mul sellega, et olin teel Karlsruhe`sse – DAAD-stipendiaatide kokkutulekule. See 3päevane üritus oli väga tore. Korraldustiim oli võrratut tööd teinud, sest 600 inimese majutamine, söötmine ja tegevuse organiseerimine ei ole sugugi kerge ülesanne. Mulle meeldivad sellised üritused, kus jagatakse nimesilte ja mappe – tundsin end kohe veidi tähtsamana kui tavaliselt! Lisaks maitsvatele õhtusöökidele ja muule vabaaja programmile, oli meil ka võimalus oma referaadi juhtidega suhelda. Igaühe käest uuriti personaalselt, kuidas oma õppeprogrammiga rahul on ja kuidas toimib international office`I töö. Samuti sai õhtusöögi ajal koos veini juues maast ja ilmast rääkida. Loodetavasti aitab see isikliku kontakti loomine ka minu stipendiumi pikendamisele kaasa. Vahetult enne Eestisse tulekut esitasin vajaminevad dokumendid ära, aga ma ei ole ju siiani ühtegi eksamit sooritanud, seega hõisata ei julge.
DAAD-üritusel olid ka slovaki poiss Lukaš (temaga käisin Sardiinias) ja Ryan (USA-tüüp, kellega suhtlen tihedalt Marburgis). Hea, kui paar tuttavat nägu olemas olid. Siiski õnnestus tutvuda ka mitme toreda uue inimesega. Näiteks horvaatia tüdruk Andrea, kes õpib Fuldas. Väga tore oli viimasel Fulda nädalal nö mõne “kohalikuga” ka kokku saada  Vbl sügisel saan Fuldas õppides isegi Andrea juures öömaja ! Viimane Fulda nädal möödus muidu suhteliselt samas rütmis kui 2 eelmist: pikad päevad täis erinevaid seminare ja grupitöid. Õnnestus kohtuda ka Fulda-poolse füsio prorgrammijuhiga. Väga positiivse mulje jättis. Üldiselt mulle tundub, et Fuldas on asjad paremini organiseeritud, kui just välja jätta fakt, et jaanuaris jäi just Fulda blokk ära :D Sotsiaalsete uuringute aines õppisin lähemalt tundma USA tervishoiusüsteemi. Kui ma saksa süsteemi kirusin, siis usa oma on veelgi keerulisem :D
Karlsruhe jättis samuti väga vahva mulje. Linn on väga roheline: väga palju on erinevaid ilusaid parke. Meil õnneks vedas ilmaga. Sel nädalavahetusel (16-18.05) läks üle pika aja jälle soojaks ning seega oli terve linn rahvast täis. Inimesed lihtsalt peesitasid parkides või hängisid kohvikutes.
Minu suureks rõõmuks jäi selline kaunis ilm pidama ka Marburgis. Eelmisel nädalavahetusel (24-25.04) ja sellelgi nädalal veetsin pool aega oma akna all päevitades ja “õppides”. Elamine Wehrdas ei olegi enam nii tobe. Minu null-korruse toa aknast on lihtsalt supermugav välja ronida ja päikeselaigus peesitada. Ka Marburgi kesklinn oli hoopis teist nägu. Lahni jõe kaldad olid tihedalt täis seltskondi, kes grillisid ja chillisid. Ja grillisid sõna otseses mõttes! Lisaks sellele, et Saksas on avalikes kohtades lubatud alkoholi tarbida on lubatud ka elaval tulle süüa valmistada! Aga ka kultuur on muidugi teine. Igaüks koristab enda järelt ära ja läbu maha ei jääta. Eestis, ma kardan, oleksid lood teised.
Viimasel ajal on mul Lindsay ja Magdaga tekkinud tore traditsioon lõuna ajal koos süüa teha. Näiteks valmistas Magda meile maitsvat küüslaugusuppi. Lubasin tüdrukutele suure suuga, et kui kodumaalt tagasi jõuan, siis valmistan midagi tüüpilist eestimaist. Hmm..mis ikkagi oleks see kõige tüüpilisem ja maitsvam roog, mida kokata??? Ettepanekud ja soovitused on igati teretulnud!
Uue hooga on ka trennid alanud. Salsas on minu suureks rõõmuks Pawel ka jälle platsis , niisiis partneri muret ei ole  Reedeti hakkan ka HipHopis käima, paraku eelmisel nädalal jäi tund ära. Seega treenerit veel kohanud ei olegi, aga trennikaaslased jätsid väga toreda mulje.
Teisipäeval õnnestus lõpuks ometi soome poiss Teemuga kohvile minna. Olime seda juba ca 2 kuud plaaninud :D Väga tore oli jälle suomea puhuda :D Nii naljakas kui see ka ei tundu, on mul millegi pärast väga hea meel kaugel Saksamaal olles “naabreid” kohata.
Kolmapäeval (28.04) pidasime maha selle kevade kõige lahedama peo – Ryani lahkumispeo. Omakeskis oleme Ryanit Ryanairiks kutsuma hakanud ja loomulikult pidi ka pidu stiilis “ryanair flies home” tulema. Mina mängisin stjuuardessi ja jagasin kõigile pidulistele pardakaarte, turvakontroll konfiskeeris üleliigse alkoholi ja tants & trall kestis hilisööni 
Aga nüüd olen kaheks nädalaks (täpsemalt kuni 12.mai) kodus! Sõbrad, andke endast märku!

No comments:

Post a Comment