Thursday, July 14, 2011

2 juba möödas, 3 veel ees...

...sellest kui jälle Eestisse tulen. Järmine sats siis 5.08 -23.08 juba!!! Minu koduskäik juuni lõpus oli väga tore, aga samas ka suhteliselt pingeline, sest 10 päeva jooksul tahtsin palju näha-teha. Saksa tagasi jõudes tempot väga maha võtta ei saanudki, sest tegemisi kooli ja sõpradega oli üksjagu. Hetkelgi sebimist parasjagu, aga siiski-siiski kiirelt mõned ülestähndused möödunud nädalatest:

1. Ülikool
Kõigi sõprade lemmikküsimus: „Kuidas sul magistritöö edeneb?“. Hetkel võin rahuliku südamega öelda, et päris hästi läheb: andmete kogumise ja uuringutega olen ühel pool, st 62 katsejänese andmed on purgis ja andmed nüüdseks ka statistiliselt SPSS töödeldud. Siinjuures suur aitäh sõber Yannic`le, kes võttis vaevaks mind programmi alal nõustada. Juhendajaga olen ka juba kohtunud ning nüüd on siis vaja „vaid“ töö kokku kirjutada ning teiste publitseeritud artiklitega diskuteerida. Jama vaid selles, et minu arvuti akulaadija viskas sussid püsti (st juhe kärssas läbi) ja hetkel ei ole veel jõudnud/suutnud uut laadijat hankida. Küll aga täna sain meeldiva üllatuse osaliseks: korterinaabri Annika arvuti laadija matchib ka minu pisikesega! Paraku minu arvuti küll ilma laadijata üle tunni vastu ei pea, aga vähemalt nüüd ei pea kogu aeg raamatukokku minema ja saan natuke asju ka kodus majandada. Eriti veel kui nüüd mul ka peale 10 kuud Kaffweg`s elamist ka kirjutuslaud olemas on (: Seegi Annikalt. Ta on nimelt kooliga ühel pool ja seega hetkel lauda ei kasuta.
2. Otsad kokku
Saksas on igasuguste lepingute (üürileping, telefon, spordiklubi etc) lõpetamisel kohustuslik etteteatamise aeg 3 kuud, seega olengi nüüd ka erinevatesse institutsioonidesse juba nö lahkumisavaldusi andnud. Imelik tunne, et varsti ongi Marburgi elul joon all…kui vaid õnnestuks ka kogu kola edukalt Eestisse kolida. Selle „väikese“ probleemiga hakkab mul veel nalja saama, aga hetkel oma närvide säästmiseks ma antud küsimusega veel tõsiselt tegelenud ei ole. Täna õhtul on viimane salsatund. Ega mulle veel päriselt kohale ei olegi veel jõudnud, et peale kaht aastat regulaarset salsatamist nüüd mõneks ajaks kõik on.

3. Sõbrad
Minu suureks üllatuseks on minu sõprusringkonnas väga palju vähke, mis omakorda tähendab, et juulikuu on täis sünnipäevi. Rudi & Annalisa tähistasid kohe järgmisel päeval peale minu Saksamaale naasmist oma vananemist grillipeoga. Kõige lõbusam asja juures oli aga see, et grillisime ja chillisime Lahni jõe ääres ja tol õhtul toimunud Marburgi maratoni jooksjate rada oli täpselt meie peopaiga vahetus läheduses. Seega saime usinaid sportlasi ikka üksjagu grillilõhnaga hullutada. Rudi pakkus ka osadele jooksjatele raja ääres õlut :DSel laupäeval on plaanis ka endal väikesünnipäevapidu aias maha pidada. Loodetavasti on ilm enam-vähem..viimased nädalad on Saksas nii kehv ilm olnud, Eestiga võrreldes hulga külmem ja vihmasem :S Muidugi magistritöö kirjutamise jaoks on see vbl isegi hea, aga hetkel küll ei tundu, et suvi veel saabunud oleks.

Nädal aega oli mul suhtkoht full-house, sest 3 sõpra Ungarist – Dora, Balazs ja Robert ning Itaalia sõbranna Mary tulid külla. Nad olid kõik aasta tagasi erasmuslased siin ja muidugi oli meil siis ühiselt palju teha: jalutuskäigud Oberstadtis, Auflaufi söömine, kohustuslik neljapäeva- ja laupäeva õhtu Schwarz-Weiss Cafe´s, lõunapausid mensas. Pühapäeva õhtul kokkasime ühiselt minu juures ja magustoiduks pakutud Kalevi mustika valge šokolaad võlus kõigi südameid (:Esimene taaskohtumisõhtuMary ka kohal!

4. Eelmisel nädalavahetusel toimusid Marburgi linna päevad “3 Tage Marburg”. Kogu linn oli täis erinevaid müügpunkte, lavasid ja muidugi meeletult rahvast, sest ka inimesed lähiümbruse küladest/linnadest olid möllu kaema tulnud. Meeldejäävamad hetked nendest 3st päevast oli kindlasti reedene ilutulestik ja Agnieszkaga juhuslikult avastatud saksa bändi Samuel Harfst kontsert
http://www.myspace.com/samuelharfst/music
Porgandi-vanilje supp uues armsas kohvikus "die Pause" - maitses täitsa hästiHeleniga supitamas

No comments:

Post a Comment